مسابقه #متمایزفکرکن اپل 360
به یاد استیون پاول جابز

همه کسانی که این نوشته را با آیفون و یا آیپد خود مرور می‌کنند و یا به عنوان یک موزیسین و یا گرافیست حرفه‌ای، در کار خود از سیستم‌های قدرتمند و بدون نقص مک استفاده می‌نمایند، در حال بهره برداری از تلاش‌های مردی هستند که شاید تاریخ نمونه آن را کمتر به خود دیده باشد. مردی که لیست زیر تنها بخشی از افتخارات اوست:

 • خالق بزرگترین کمپانی تکنولوژیک جهان، اپل
 • خالق شرکت کامپیوتری NeXT که بعدها توسط اپل خریداری شد
 • خالق شرکت پویانمایی Pixar که بعدها توسط والت دیزنی خریداری شد و استیو را به بزرگترین سهام دار آن تبدیل کرد
 • ثبت 323 پتنت در زمینه های مختلف
 • دریافت کننده مدال ملی فناوری و نوآوری آمریکا از رئیس جمهور رونالد ریگان، سال 1985
 • انتخاب شده توسط مجله فورچون به عنوان یکی از 25 فرد قدرتمند درجهان، سال 2007
 • انتخاب شده توسط سازمان جونیور اچیومنت به عنوان موردتحسین‌ترین کارآفرین در میان نوجوانان جهان، سال 2009
 • انتخاب شده توسط مجله فورچون به عنوان مدیرعامل دهه، سال 2009
 • انتخاب شده توسط مجله فورچون به عنوان بزرگترین کارآفرین دوران معاصر، سال 2012

و از همه مهمتر خالق ابزارهایی نظیر آی مک، آیپاد، آیفون، آیپد و آیتیونز. ابزارهایی که با آنها زندگی می‌کنیم و البته چه خوب زندگی می‌کنیم.

حدود چهار سال پیش و در سال 2012 فرماندار کالیفرنیا، آقای جری برون، 16 اکتبر (25 مهر) را، به پاس بزرگداشت استیو جابز، ابر مرد کارآفرین دنیا، روز جهانی استیو جابز، نام گذاری کرد. ما نیز در اپل 360 مشتاقانه خواستار آن هستیم که سهمی هرچند کوچک در بزرگداشت این روز داشته باشیم، لذا مسابقه بزرگ نو اندیشی و خلاقیت را، با شعار "متمایز فکر کن" تدارک دیده ایم که نحوه برگزاری و شرایط شرکت در آن، در ادامه توضیح داده خواهد شد.

اما چرا شعار "متمایز فکر کن" ؟

انتخاب شعار "متمایز فکر کن" برای این مسابقه که با موضوع خلاقیت و نو اندیشی برگزار خواهد شد، دو دلیل عمده دارد. اول اینکه این شعار بخشی از شعار فروشگاه اینترنتی اپل 360 یعنی "متمایز فکر کن، متمایز خرید کن" می‌باشد؛ و دوم اینکه این شعار یکی از تأثیر گذارترین و مهمترین شعارهای کمپانی اپل است. خوب است که بدانید در سال ۱۹۹۷ استیو جابز از سه بنگاه تبلیغاتی برای ارائه ایده‌های جدید تبلیغاتی، دعوت به‌عمل آورد. Lee Clow که هم‌اکنون رئیس واحد نوآوری شرکت چیات‌دی است، هم یکی از آنان بود و شعار «متمایز فکر کن Think Different» را ارائه داد.

مسابقه نو اندیشی و خلاقیت؛ #متمایزفکرکن

این مسابقه که حول محور اپل و محصولات آن و با چاشنی نواندیشی و خلاقیت می باشد، از امروز (25 مهر 1395، 16 اکتبر 2016) آغاز شده و حداکثر به مدت یک ماه ادامه خواهد داشت. جوایز این مسابقه به شرح ذیل می‌باشد:

 • نفر اول: بن خرید به مبلغ 200 هزار تومان
 • نفر دوم: بن خرید به مبلغ 150 هزار تومان
 • نفر سوم: بن خرید به مبلغ 100 هزار تومان

نحوه شرکت در مسابقه

 1. ابتدا اینستاگرام اپل 360 را فالو نمایید.
 2. یک عکس و یا ویدئو متمایز و خلاق که حداقل یکی از محصولات اپل نظیر آیفون، آیپد، آیپاد، مک، اپل واچ و غیره در آن هست، بگیرید.
 3. عکس و یا ویدئوی خود را با یک متن زیبا و تأثیر گذار در اینستاگرام منتشر کنید. حتماً از دو هشتگ #متمایزفکرکن  و  #اپل360 استفاده نمایید و اینستاگرام اپل 360 را با درج عبارت [email protected] در متن مربوط به عکس و یا ویدئو منشن نمایید.

نکته مهم: با توجه به اینکه امکان مشاهده پست‌های دوستانی که اینستاگرام آنها Private است حتی با منشن کردن آیدی اپل 360 ([email protected])، وجود ندارد، لذا ضروی است تنها این دوستان عکس و یا ویدئو خود را به همراه متن مربوطه به تلگرام 09307050255 ارسال نمایند.

نحوه انتخاب برندگان

 1. عکس‌ها و ویدئوهای منتخب در مرحله اول در صفحه اینستاگرام اپل 360 به نمایش گذاشته شده و رأی و نظر کاربران این آثار را به مرحله بعد خواهد برد.
 2. از میان بهترین عکس‌ها و ویدئوهای انتخاب شده توسط کاربران، سه اثر با نظر داوران انتخاب شده و به صاحبان آن جوایز ذکر شده در بالا، تقدیم خواهد شد.

راهنمایی

 • با توجه به اینکه یکی از مهمترین معیارهای انتخاب آثار، تعداد لایک‌ها و مشارکت سایرین در ارسال نظرات مثبت است، پیشنهاد می‌شود شرکت کنندگان در مسابقه دوستان خود را بعد از انتشار اثر در صفحه اینستاگرام خود و یا اینستاگرام اپل 360 به صورت کامنت منشن کرده و یا پست مربوطه را برای آنها ارسال نمایید.
 • پیشنهاد می‌شود شرکت کنندگان در مسابقه، عکس و ویدئوی دیگران را لایک کرده و یا نظر خود را در رابطه با این آثار اعلام نمایند. این امر موجب خواهد شد مسابقه رونق بیشتری گرفته و عکس و ویدئوی تمامی شرکت کنندگان بیشتر دیده شده و تنها برترین آثار انتخاب شوند.
 • از آنجا که تنها عکس‌ها و ویدئوهای منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران امکان انتشار در صفحه اینستاگرام اپل 360 را دارند لذا سعی نمایید تا حد ممکن این شرایط را رعایت فرمایید.

مهم: شرکت در این مسابقه با درج هشتگ‌های #متمایزفکرکن و #اپل360 و نیز عبارت [email protected] به منزله صدور حق استفاده و بازنشر آثار توسط فروشگاه اینترنتی اپل 360 می‌باشد.